Stylowe biurko z artystycznej wytwórni

 

 

Biurko prezesa lat 20/ 30

Biurko art deco z ok.1930r wytworzone w Artystycznej Wytwórni Piotra Kudelskiego w Krakowie. Mebel wykonano z płyty stolarskiej, biurko okleinowane na froncie i blacie orzechem kaukaskim z tyłu mahoniem piramidą. Wnętrze bardzo efektowne, fornir złożony został w sposób symetryczny, uchwyty niepowtarzalne i bardzo charakterystyczne w kształcie muszli zabejcowano na czarno. Biurko stanowi pierwowzór dla Krakowskiego stylu art deco w którym bardzo często można odnaleźć odniesienia do naszego charakterystycznego eksponatu. Nasza wytwórnia była jedną z najbardziej luksusowych i rozpoznawalnych marek meblarskich dwudziestolecia międzywojennego. Eksponaty wykonywane na zamówienie najznakomitszej polskiej klienteli stanowią przykład tworzącego się w kraju rynku dóbr luksusowych co nabiera wyraźnie historycznego znaczenia Pierwsza artystyczna pracownia założona została w Krakowie na ul. Kościuszki, następna na ul.Kochanowskiego, trzecia w Bronowicach Małych – aktualnie ul.Przybyszewskiego, gdzie obecnie mieści się firma pod nazwą Kudelski-Dzieła Sztuki i Antyki.

Nasza filozofia opiera się na kontynuacji tradycji polskiej sztuki użytkowej i podtrzymanie autentycznego rynku dóbr luksusowych jakimi są dzieła sztuki.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną naszą ofertą luksusowych mebli z lat  1740 do 1970. Meble pochodzą od uznanych artystycznych wytwórni i są najczęściej spod ręki najwybitniejszych ówczesnych projektantów.

Stylowe biurko z ok.1920.Projekt Otto Prutscher