O nas

Polska sztuka XX wieku od Kudelskich

Kudelski specjalizuję się w dziełach sztuki i antykach pochodzących od uznanych artystów.

 

O nas/

Kudelski-Dzieła Sztuki i Antyki została założona w 1905 roku, charakteryzuje się wielopokoleniową tradycją w zakresie wytwarzania, sprzedaży i renowacji meblami. Aktualnie nasza działalność skupia się na prezentowaniu wartościowych i unikalnych obiektów, pochodzących od wybitnych artystów. Oferta składa się z mebli, obrazów tworzonych na przestrzeni lat 1740 do 1970. Prezentowane na naszych stronach przedmioty sztuki dawnej jak i dizajnu stanowią interesującą propozycję dla osób, które chcą połączyć stabilną lokatę kapitału z posiadaniem rzeczy pięknych w swoich wnętrzach.

Historia

Tradycje rodziny KUDELSKI i związek ze sztuką wytwarzania mebli stylowych  oraz obrót  dziełami sztuki i antykami datowany jest od 1905 roku. W 1917 r założona zostaje przez Piotra Kudelskiego w Krakowie. Artystyczna Wytwórnia Mebli z warsztatami na ul. J. Kochanowskiego 12, T. Kościuszki 27, i(Bronowice Małe 395) aktualnie ul. St. Przybyszewskiego 28. Dzieła Sztuki użytkowej sprzedawane były w Galerii w kamienicy pod „Jaszczurami” w Krakowie oraz Galerii sztuki w Katowicach.

 

Krakowscy mistrzowie stolarstwa z 1918 roku.

A.Adamski, P.Kudelski, J.Grabowski, A.Okratniewicz, J.Korpa ,Wł.Stobierski, J.Wolny, J.Kobos, M.Marchewczyk

Specjalnością firmy KUDELSKI  od samego początku było wytwarzanie bardzo wysokiej klasy mebli stylowych, a w latach 20 i 30 przedmiotem twórczości stały się meble art deco. Dzieła sztuki powstawały w jednym egzemplarzu z projektu, co gwarantowało dużą wartość artystyczną i ekonomiczną. Meble art deco sygnowano metalową tabliczką umieszczaną na wewnętrznej stronie drzwi. Zapoczątkowany przez Piotra Kudelskiego charakter firmy utrzymany był do końca II wojny światowej. Następna dekada działalności to wykonywanie projektów pod konkretne zamówienie klienta i wyposażanie w taki sposób całych apartamentów. Specyfikacja taka trwała do lat 80, kiedy to przedmiotem działalności firmy stały się zabytkowe meble, renowacja i sprzedaż. Aktualnie KUDELSKI-Dzieła Sztuki i Antyki, specjalizuje się w sprzedaży zabytkowych obiektów wybitnej klasy, znanego autorstwa i pochodzenia oraz renowacji mebli zabytkowych. W ofercie  KUDELSKI-Antyki Kraków są meble od cenionych europejskich projektantów i wytwórni znanych  z podręczników historii sztuki.

Biurko art deco,sygn.Piotr Kudelski,orzech kaukaski,mahoń piramida,143x78x70 cm.

 

Wnętrze biurka art deco „Artystyczna Wytwórnia Mebli Piotr Kudelski”

 

sygn.