Cena stylowego mebla nie gra roli..

Unikalny mebel ponad wszystko.

Wyjątkowych mebli należy szukać kierując się pewnymi kryteriami. Najważniejszym z nich jest estetyka,  dokonujemy zakupu mebla stylowego wizualnie atrakcyjnego dla nas samych. Następny bardzo ważny aspekt to niepowtarzalność eksponatu na rynku sztuki i wartość artystyczna. Trzecie bardzo istotne kryterium, to kryterium społeczno- historyczne, czyli pochodzenie mebla. Ma to  szczególnie istotne znaczenie, jeżeli zakup mebla ma charakter inwestycyjny.

Wybór stylu najbardziej atrakcyjnego do inwestycji niekoniecznie pokrywa się z naszymi upodobaniami. Bardzo dużą rolę przy odsprzedaży odgrywa moda i nastroje społeczne. Najbardziej atrakcyjne są eksponaty nieosiągalne na rynku, takie na których ewentualny zakup trzeba czekać latami, unikalne. Jak wspomniałem na łamach dziennika „Rzeczpospolita”, bezpośrednio wpływa na wartość rynkową mebla brak możliwości porównania go z innymi obiektami. Wytrawni kolekcjonerzy doskonale wiedzą że czasami okazja nabycia rzadkiego eksponatu może się nie powtórzyć, a sprzedane meble znikają na kilka czy kilkadziesiąt lat stając się nieosiągalne. W tej sytuacji cena nie powinna ogrywać roli. Czekając zbyt długo można stracić niepowtarzalną szansę nabycia światowej klasy dzieła sztuki, będącego jednocześnie lokatą kapitału jak i wspaniałym elementem wystroju wnętrza, pozwalającym cieszyć się swoim pięknem każdego dnia.

Nasza pasja, sentyment do sztuki art deco zakorzeniona jest w historii naszej rodziny. Nazwisko Kudelski widnieje w wielu podręcznikach o sztuce Art Deco, a meble wytwarzane w Artystycznej Wytwórni Mebli Piotra Kudelskiego zdobiły wnętrza elitarnych willi dwudziestolecia międzywojennego.  Nasze meble art deco  wzbudzało zachwyt na międzynarodowych wystawach i było podziwiane na całym świecie. Polskie meble art deco budzą największe zainteresowanie znawców sztuki i architektów wnętrz w Polsce ponieważ są symbolem odrodzonej Rzeczypospolitej.

http://www.rp.pl/artykul/64827-Cena-stylowego-mebla-nie-gra-roli.html

Dominik Kudelski