Meble art deco od Kudelskich.

Meble art deco na pokolenia

=Kudelski= rodzinna firma posiadająca tradycje w dziedzinie stolarstwa artystycznego, zajmująca się stylowymi meblami od 1905 roku. Piotr Kudelski w 1917r wyzwala się na mistrza i zakłada =Artystyczną Wytwórnię Mebli= Powojenna historia stolarni Kudelskich związana jest z tworzeniem mebli najwyższej klasy na specjalne zamówienie, realizując unikalne projekty. Od początku lat 80 przedmiotem zainteresowania marki są już dzieła sztuki z wszystkich epok historycznych.

Nasza filozofia

Aktualna filozofia firmy opiera się na prezentacji oraz tworzeniu kolekcji dzieł sztuki użytkowej o najwyższej rynkowej wartości. Sprzedawane unikalne przedmioty posiadają funkcje użytkowe, wysoką wartość artystyczną oraz inwestycyjną. Nasze meble  z pewnością zachwycą i usatysfakcjonują estetów oraz koneserów sztuki.

Założenia prekursorów i twórców stylu art deco

 

Wybitni projektanci tworząc nową sztukę od samego początku lat 20 lansowali swoją sztukę wśród bogatej klienteli . Dzieła sztuki kierowali do wybranych odbiorców co  było następstwem dużych kosztów realizacji „nowoczesnej” sztuki dekorowania. Zmiana kierunku i transformacja myślenia twórców nastąpiła w drugiej dekadzie lat 30, kiedy to  rozpoczęto produkcję seryjną sztuki użytkowej .W kanonie historii sztuki nazwa 'Art deco’ wydaje się być jednak zarezerwowana dla eksponatów znanych z Międzynarodowej Wystawy Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu 1925, czy Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu 1929. Termin art deco wyraża nie tylko samą sztukę, ale także markę, jakość i wartość.

 

Meble art deco naturalnie definiuje się jako meble bogactwa, luksusu jak również odwagi i nowoczesności. W naszym kraju także jako meble odrodzonej Polski. Pierwotne założenia prekursorów w stosunku do realnych nabywców stylu art deco przetrwały i tak, jak w latach 20 i 30 były w posiadaniu wysoko sytuowanych grup społecznych. Dziś mogą pozwolić sobie na autentyczne eksponaty także osoby inwestujące w dzieła sztuki oraz ceniące wysoką estetykę.

Wartość autentycznego mebla art deco

Nabywając autentyczny meble art deco, zyskujesz  dzieło sztuki użytkowej. Wartość autorskich mebli sukcesywnie rośnie i podyktowana jest ich znikomą obecnością na rynku sztuki, są symbolem „bogactwa”, luksusu i nowoczesności. Inwestując w meble art deco wchodzisz w posiadanie wartościowego zachwycającego przedmiotu codziennego użytku. Doświadczając wszystkich bezcennych atrybutów oraz symboli fenomenu lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku.

Komplet mebli art deco do pokoju jadalnego.

Komplet mebli do pokoju jadalnego wykonany w pracowni Stefana Iglickiego w Krakowie.